Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1021U
ERJ-S1DF1021U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1021U
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1021U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1021U
QUANTITY
ERJ-S1DF1021U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1021U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1021U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF1021U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF1021U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF1021U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF1021U
TRANS NPN 100V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
IC DAC 13BIT OCTAL PAR 44-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
RES 31 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf