Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1073U
ERJ-S1DF1073U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1073U
Brief Description
RES SMD 107K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1073U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1073U
QUANTITY
ERJ-S1DF1073U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1073U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1073U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)