Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3653U
ERJ-S1DF3653U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3653U
Brief Description
RES SMD 365K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3653U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3653U
QUANTITY
ERJ-S1DF3653U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3653U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3653U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3653U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3653U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3653U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3653U
CAP FILM 0.27UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2.2-6PF 500V SMD datasheet.pdf
IC QUAD/PAR 16-BIT D/A 48-SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 14DSO datasheet.pdf
IC LIU/FRAMER DS3/E3 1CH 208BGA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 85MA 67 OHM TH datasheet.pdf