Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF5602U
ERJ-S1DF5602U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF5602U
Brief Description
RES SMD 56K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF5602U.pdf
Availability of ERJ-S1DF5602U
QUANTITY
ERJ-S1DF5602U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF5602U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF5602U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF5602U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF5602U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF5602U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF5602U
D-SUB CABLE MML25K/MC26G/MFL25K datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/1.85V 6TMLF datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" T/H datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS8326 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf