Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF97R6U
ERJ-S1DF97R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF97R6U
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF97R6U.pdf
Availability of ERJ-S1DF97R6U
QUANTITY
ERJ-S1DF97R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF97R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF97R6U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF97R6U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF97R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF97R6U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF97R6U
RELAY SSR SPST 10A@530VAC DIN MT datasheet.pdf
IC CONVERTER A/D QUAD 1-W 8-SOIC datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 860NM SCD80 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 6POS DUAL 30AU datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4266A-4 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf