Vishay/Beyschlag SMM02070C1000FBP00
SMM02070C1000FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1000FBP00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1000FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1000FBP00
QUANTITY
SMM02070C1000FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1000FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1000FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMM0207
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1000FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1000FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1000FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1000FBP00
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 2M 24VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 2POS VERT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
BOARD EVAL 230V LM3450 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf