Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ180U
ERJ-S1DJ180U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ180U
Brief Description
RES SMD 18 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ180U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ180U
QUANTITY
ERJ-S1DJ180U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ180U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ180U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ180U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ180U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ180U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ180U
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 3.9A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 75 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 4A TP-FA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W datasheet.pdf