Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ750U
ERJ-S1DJ750U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ750U
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ750U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ750U
QUANTITY
ERJ-S1DJ750U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ750U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ750U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ750U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ750U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ750U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ750U
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 220/240VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
OSC XO 62.208MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP-SET 16-14AWG datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 3POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf