Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF1960U
ERJ-S1TF1960U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF1960U
Brief Description
RES SMD 196 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF1960U.pdf
Availability of ERJ-S1TF1960U
QUANTITY
ERJ-S1TF1960U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF1960U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF1960U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF1960U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF1960U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF1960U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF1960U
KWIK STRAP YELLOW 3/4 X 15" datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER TRPL OPN DRN XSON8U datasheet.pdf
RES 0.162 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 OMNIDIRECT BLK datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE LINK EDISON TYPE T 65A NRB datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf