Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF19R6U
ERJ-S1TF19R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF19R6U
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF19R6U.pdf
Availability of ERJ-S1TF19R6U
QUANTITY
ERJ-S1TF19R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF19R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF19R6U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF19R6U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF19R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF19R6U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF19R6U
IC ADC 10BIT 4CHAN I2C 16TSSOP datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 36COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DBM5W5SNMB77 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A datasheet.pdf