Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF2372U
ERJ-S1TF2372U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF2372U
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF2372U.pdf
Availability of ERJ-S1TF2372U
QUANTITY
ERJ-S1TF2372U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF2372U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF2372U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF2372U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF2372U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF2372U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF2372U
WIRE MARKER B/W .10-.20"1000PC datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS 4.2MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 9240 datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf