Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF2612U
ERJ-S1TF2612U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF2612U
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF2612U.pdf
Availability of ERJ-S1TF2612U
QUANTITY
ERJ-S1TF2612U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF2612U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF2612U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF2612U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF2612U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF2612U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF2612U
IC TXRX RS232 5V SHTDN LP 28SSOP datasheet.pdf
ISRA PULSE TRANSFORMER SMD 0.1A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 60A 240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf