Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF3320U
ERJ-S1TF3320U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF3320U
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF3320U.pdf
Availability of ERJ-S1TF3320U
QUANTITY
ERJ-S1TF3320U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF3320U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF3320U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF3320U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF3320U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF3320U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF3320U
FLEX CABLE - AFG03A/AF03/AFG03A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 27POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 0.5NH 320MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 10% 250VDC datasheet.pdf