Panasonic Electronic Components ERJ-T06J132V
ERJ-T06J132V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T06J132V
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 0805
Datasheet Download
ERJ-T06J132V.pdf
Availability of ERJ-T06J132V
QUANTITY
ERJ-T06J132V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T06J132V
Internal Part NumberEIS-ERJ-T06J132V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T06J132V
Related LinksERJ-T0, ERJ-T06J132V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T06J132V Details Description
Related parts for ERJ-T06J132V
IC BATT CHARGE MGR LI-ION 14WSON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A TO262-3 datasheet.pdf
NC-1610 STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
IC GATE LOGIC X2-DFN1210-8 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf