Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ104Y
ERJ-XGEJ104Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ104Y
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ104Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ104Y
QUANTITY
ERJ-XGEJ104Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ104Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ104Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ104Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ104Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ104Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ104Y
OSCILLATOR XO 83.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 338 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TYPE FOR 96PT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATING WASHER BLUE datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
HEAT SHRINK ORANGE .25"X4' datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf