Vishay/BCcomponents MBB02070C7062DC100
MBB02070C7062DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7062DC100
Brief Description
RES 70.6K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7062DC100.pdf
Availability of MBB02070C7062DC100
QUANTITY
MBB02070C7062DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7062DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7062DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)70.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7062DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7062DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7062DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C7062DC100
IC CURRENT MONITOR 3.5% 10MSOP datasheet.pdf
LED ORANGE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 2 POSITIO datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 226K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf