Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ154Y
ERJ-XGEJ154Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ154Y
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ154Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ154Y
QUANTITY
ERJ-XGEJ154Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ154Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ154Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ154Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ154Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ154Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ154Y
IC 8051 MCU FLASH 64K 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ITNF PULSE TRANSFORMER THT 0.1A datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
10/60 GEAR SPECIAL BORE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 35POS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W T18 datasheet.pdf
BLADE BRISTOL 0.1" 4" datasheet.pdf