Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ124Y
ERJ-XGNJ124Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ124Y
Brief Description
RES SMD 120K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ124Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ124Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ124Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ124Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ124Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ124Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ124Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ124Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ124Y
IC REG LDO 3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 572FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf