Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ330Y
ERJ-XGNJ330Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ330Y
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ330Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ330Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ330Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ330Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ330Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ330Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ330Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ330Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ330Y
FIXED IND 270NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.25A 8SO datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 22POS datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED 0.30" CC datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL TR 3" 6A MED datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 45MM datasheet.pdf
D SUB SIDE ENTRY METAL HOOD 9 PO datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 L.104 datasheet.pdf