Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1133
ERO-S2PHF1133 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1133
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1133.pdf
Availability of ERO-S2PHF1133
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERO-S2PHF1133 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1133
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1133
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERD, ERO Series 01/Jun/2009
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesERO
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1133
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1133 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1133 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1133
CONN FERRULE UNINSUL 24AWG datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 121VC DO15 datasheet.pdf
CONN RECPT SATA VERT SMT 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VS-IP20-OE-94B-LI/5 0 datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf
TERM BLK VERT MOD BOX 50MM 2C datasheet.pdf