Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1370
ERO-S2PHF1370 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1370
Brief Description
RES 137 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1370.pdf
Availability of ERO-S2PHF1370
QUANTITY
ERO-S2PHF1370 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1370
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1370
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1370
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1370 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1370 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1370
TERM DISC TS32 CLOSED WALL KRG datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 16QSOP datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP24S/AE24G/X datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40H/MC40M/MDM40H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 505MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 6.73K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf