Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1802
ERO-S2PHF1802 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1802
Brief Description
RES 18K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1802.pdf
Availability of ERO-S2PHF1802
QUANTITY
ERO-S2PHF1802 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1802
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1802
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1802
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1802 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1802 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1802
TRANS NPN 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAM LOCK C415A datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK SS SPRING 5.33MM datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf