Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2401
ERO-S2PHF2401 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2401
Brief Description
RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2401.pdf
Availability of ERO-S2PHF2401
QUANTITY
ERO-S2PHF2401 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2401
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2401
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2401
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2401 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2401 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2401
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
INSERT MALE 7POS CRIMP datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 2MM datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1A 630 MOHM SMD datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf