TXC CORPORATION TD-15.8682MDD-T
TD-15.8682MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-15.8682MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-15.8682MDD-T.pdf
Availability of TD-15.8682MDD-T
QUANTITY
TD-15.8682MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-15.8682MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-15.8682MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-15.8682MDD-T
Related LinksTD-15.8, TD-15.8682MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-15.8682MDD-T Details Description
Related parts for TD-15.8682MDD-T
GDT 350V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR ELEC DIN datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 8" CLR datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf