Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF37R4
ERO-S2PHF37R4 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF37R4
Brief Description
RES 37.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF37R4.pdf
Availability of ERO-S2PHF37R4
QUANTITY
ERO-S2PHF37R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF37R4
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF37R4
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)37.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF37R4
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF37R4 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF37R4 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF37R4
RES SMD 48.7OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PATCH CORD 2-COND 5FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 556 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf