Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF3900
ERO-S2PHF3900 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF3900
Brief Description
RES 390 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF3900.pdf
Availability of ERO-S2PHF3900
QUANTITY
ERO-S2PHF3900 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF3900
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF3900
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF3900
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF3900 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF3900 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF3900
IC 80C51 MCU FLASH 8K 28HVQFN datasheet.pdf
SWITCH BLOCK FOR EMERGENCY STOP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf