Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF6981
ERO-S2PHF6981 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF6981
Brief Description
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF6981.pdf
Availability of ERO-S2PHF6981
QUANTITY
ERO-S2PHF6981 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF6981
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF6981
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF6981
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF6981 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF6981 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF6981
BOARD TERM TURRET MINI 25POS datasheet.pdf
TOOL PUNCHDWN 66/88/110/KRON/BIX datasheet.pdf
IC FPGA 1M CONFIG MEM 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 3A 150VAC datasheet.pdf
1.5M CABLE W/CONNECTOR FOR HL-T1 datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf