Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF7R50
ERO-S2PHF7R50 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF7R50
Brief Description
RES 7.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF7R50.pdf
Availability of ERO-S2PHF7R50
QUANTITY
ERO-S2PHF7R50 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF7R50
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF7R50
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF7R50
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF7R50 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF7R50 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF7R50
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 170 OHMS SMD datasheet.pdf
DIAL SCALE 15 TURN CONCENTRIC datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 16-14AWG #6 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 6POS DUAL 30AU datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CUT OFF PUNCH datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf