Panasonic Electronic Components ERX-2SJ3R9V
ERX-2SJ3R9V picture photo
Mfg. Part Number
ERX-2SJ3R9V
Brief Description
RES 3.9 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-2SJ3R9V.pdf
Availability of ERX-2SJ3R9V
QUANTITY
ERX-2SJ3R9V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-2SJ3R9V
Internal Part NumberEIS-ERX-2SJ3R9V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERX
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-2SJ3R9V
Related LinksERX-2, ERX-2SJ3R9V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-2SJ3R9V Details Description
Related parts for ERX-2SJ3R9V
IC MULTIPLIER-DIVIDER TO-100-10 datasheet.pdf
HEATSINK (60)57.5X59X22.5MM VERT datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC30H/AE30M/HPK30H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
FILTER MALE/FEMALE ADPT 9POS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC AUDIO PROCESSOR 32-LQFP datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf