Panasonic Electronic Components ERX-2SJ4R3A
ERX-2SJ4R3A picture photo
Mfg. Part Number
ERX-2SJ4R3A
Brief Description
RES 4.3 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-2SJ4R3A.pdf
Availability of ERX-2SJ4R3A
QUANTITY
ERX-2SJ4R3A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-2SJ4R3A
Internal Part NumberEIS-ERX-2SJ4R3A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-2SJ4R3A
Related LinksERX-2, ERX-2SJ4R3A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-2SJ4R3A Details Description
Related parts for ERX-2SJ4R3A
SOFTWARE CODE WARRIOR STD datasheet.pdf
STD-TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 20POS datasheet.pdf
CONNECTOR ACCESSORIES DRIVE COVE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf