Panasonic Electronic Components ERX-3SJ2R4
ERX-3SJ2R4 picture photo
Mfg. Part Number
ERX-3SJ2R4
Brief Description
RES 2.4 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-3SJ2R4.pdf
Availability of ERX-3SJ2R4
QUANTITY
ERX-3SJ2R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-3SJ2R4
Internal Part NumberEIS-ERX-3SJ2R4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERX
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.4
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-3SJ2R4
Related LinksERX-3, ERX-3SJ2R4 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-3SJ2R4 Details Description
Related parts for ERX-3SJ2R4
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC RF AMP GEN-PURP SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SO datasheet.pdf
KIT DEV ROADTUNES BC5-MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf