Panasonic Electronic Components ERZ-E07A561
ERZ-E07A561 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07A561
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 504V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07A561.pdf
Availability of ERZ-E07A561
QUANTITY
ERZ-E07A561 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07A561
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07A561
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)504V
Varistor Voltage (Typ)560V
Varistor Voltage (Max)616V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts350VAC
Maximum DC Volts450VDC
Energy75J
Package / CaseDisc 9mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07A561
Related LinksERZ-E, ERZ-E07A561 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07A561 Details Description
Related parts for ERZ-E07A561
CIR BRKR 12A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 11.43X381MM datasheet.pdf
RES 28 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SGE-225-2-1090 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf