Panasonic Electronic Components ERZ-E07E221
ERZ-E07E221 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07E221
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07E221.pdf
Availability of ERZ-E07E221
QUANTITY
ERZ-E07E221 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07E221
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07E221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)198V
Varistor Voltage (Typ)220V
Varistor Voltage (Max)242V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts140VAC
Maximum DC Volts180VDC
Energy30J
Package / CaseDisc 9mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07E221
Related LinksERZ-E, ERZ-E07E221 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07E221 Details Description
Related parts for ERZ-E07E221
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST 13-19AT CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf