Panasonic Electronic Components ERZ-E07E221
ERZ-E07E221 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07E221
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07E221.pdf
Availability of ERZ-E07E221
QUANTITY
ERZ-E07E221 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07E221
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07E221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)198V
Varistor Voltage (Typ)220V
Varistor Voltage (Max)242V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts140VAC
Maximum DC Volts180VDC
Energy30J
Package / CaseDisc 9mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07E221
Related LinksERZ-E, ERZ-E07E221 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07E221 Details Description
Related parts for ERZ-E07E221
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ZNEO MCU FLASH 128K 80QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 PLAIN70507524 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 20A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS F/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf