Panasonic Electronic Components ERZ-E07F241
ERZ-E07F241 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07F241
Brief Description
VARISTOR 216V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07F241.pdf
Availability of ERZ-E07F241
QUANTITY
ERZ-E07F241 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07F241
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07F241
Hot New Technologies
Standard Package10,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)216V
Varistor Voltage (Typ)240V
Varistor Voltage (Max)264V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Energy33J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07F241
Related LinksERZ-E, ERZ-E07F241 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07F241 Details Description
Related parts for ERZ-E07F241
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM RING INSUL 22-18AWG #10 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.35GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 6DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf