Panasonic Electronic Components ERZ-E08F471
ERZ-E08F471 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08F471
Brief Description
VARISTOR 423V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08F471.pdf
Availability of ERZ-E08F471
QUANTITY
ERZ-E08F471 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08F471
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08F471
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy85J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08F471
Related LinksERZ-E, ERZ-E08F471 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08F471 Details Description
Related parts for ERZ-E08F471
IC ENCORE MCU FLASH 24K 44PLCC datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 25POS .76M datasheet.pdf
WAFER ASSY FR/LK .100IN datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A WPAK datasheet.pdf
RES 5.206K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN IDC 20POS W/ FLANGE datasheet.pdf