Panasonic Electronic Components ERZ-E10A911
ERZ-E10A911 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A911
Brief Description
VARISTOR 819V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A911.pdf
Availability of ERZ-E10A911
QUANTITY
ERZ-E10A911 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A911
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A911
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package50
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)819V
Varistor Voltage (Typ)910V
Varistor Voltage (Max)1001V (1.001kV)
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts550VAC
Maximum DC Volts745VDC
Energy168J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A911
Related LinksERZ-E, ERZ-E10A911 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A911 Details Description
Related parts for ERZ-E10A911
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
PATCHBAY 1.5RACK JACK 56PIN CONN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
MOD IPM 600V 3A SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
SLEEVE WIRE ID 3MM WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf