Panasonic Electronic Components ERZ-E10B621CS
ERZ-E10B621CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10B621CS
Brief Description
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10B621CS.pdf
Availability of ERZ-E10B621CS
QUANTITY
ERZ-E10B621CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10B621CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10B621CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package3,000
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy126J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10B621CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10B621CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10B621CS Details Description
Related parts for ERZ-E10B621CS
HEATSHRINK FABRIC 2.36" X 25' datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .200" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO PWM 10MSOP datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SIDERAIL 9.6"L M4441-C5.8 datasheet.pdf
CABLE TWINAX MINISAS 26POS 1M datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN BA ST 30 SAU datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A/U 12' BNC datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 391POS GOLD datasheet.pdf
RJI CORD 4AWG22/7TRAI RJ45/M12OV datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf