Panasonic Electronic Components ERZ-E10E681
ERZ-E10E681 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10E681
Brief Description
VARISTOR 612V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10E681.pdf
Availability of ERZ-E10E681
QUANTITY
ERZ-E10E681 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10E681
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10E681
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)612V
Varistor Voltage (Typ)680V
Varistor Voltage (Max)748V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Energy133J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10E681
Related LinksERZ-E, ERZ-E10E681 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10E681 Details Description
Related parts for ERZ-E10E681
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SSR GN IP20 25A/480VAC DC INPUT datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FFC TOP 23POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 8.98K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
ASSY, CAP, 4 POS, AS16, VO, KEYA datasheet.pdf