Epson FA-128 26.0000MF09K-W0
FA-128 26.0000MF09K-W0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 26.0000MF09K-W0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 26.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 26.0000MF09K-W0.pdf
Availability of FA-128 26.0000MF09K-W0
QUANTITY
FA-128 26.0000MF09K-W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 26.0000MF09K-W0
Internal Part NumberEIS-FA-128 26.0000MF09K-W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±9ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 26.0000MF09K-W0
Related LinksFA-128 26.0, FA-128 26.0000MF09K-W0 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 26.0000MF09K-W0 Details Description
Related parts for FA-128 26.0000MF09K-W0
RES 6K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 2.54MM datasheet.pdf
LOW PROFILE 5.00 8 ASY datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .25" 1000/BX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf