Panasonic Electronic Components ERZ-E10E911
ERZ-E10E911 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10E911
Brief Description
VARISTOR 819V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10E911.pdf
Availability of ERZ-E10E911
QUANTITY
ERZ-E10E911 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10E911
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10E911
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)819V
Varistor Voltage (Typ)910V
Varistor Voltage (Max)1001V (1.001kV)
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts550VAC
Maximum DC Volts745VDC
Energy168J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10E911
Related LinksERZ-E, ERZ-E10E911 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10E911 Details Description
Related parts for ERZ-E10E911
IC OPAMP +3/5V R-TO-R SOT23-5 datasheet.pdf
HEADER OPEN TURR 3LVL.400 24POS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 2.4 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
MINIFIT BMI HCS VERT HDR MFBL 14 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf
CONN RECEPT CPC 37POS STD SER1 datasheet.pdf