Panasonic Electronic Components ERZ-E10F621
ERZ-E10F621 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10F621
Brief Description
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10F621.pdf
Availability of ERZ-E10F621
QUANTITY
ERZ-E10F621 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10F621
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10F621
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package2,500
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy126J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10F621
Related LinksERZ-E, ERZ-E10F621 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10F621 Details Description
Related parts for ERZ-E10F621
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFE10T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLUE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf