Panasonic Electronic Components ERZ-E11B271CS
ERZ-E11B271CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11B271CS
Brief Description
VARISTOR 247V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11B271CS.pdf
Availability of ERZ-E11B271CS
QUANTITY
ERZ-E11B271CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11B271CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11B271CS
Hot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)247V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)303V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy99J
Package / CaseDisc 13mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11B271CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E11B271CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11B271CS Details Description
Related parts for ERZ-E11B271CS
DIODE MODULE 1.4KV 100A ADDAPAK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS STR datasheet.pdf
INDICATOR 110V 19MM PROM YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.9VC DO215AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf