Panasonic Electronic Components ERZ-E11B471CS
ERZ-E11B471CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11B471CS
Brief Description
VARISTOR 423V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11B471CS.pdf
Availability of ERZ-E11B471CS
QUANTITY
ERZ-E11B471CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11B471CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11B471CS
Hot New Technologies
Standard Package2,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy175J
Package / CaseDisc 13mm