Panasonic Electronic Components ERZ-SF2MK470
ERZ-SF2MK470 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-SF2MK470
Brief Description
VARISTOR 42V 125A 2-SMD J-LEAD
Datasheet Download
ERZ-SF2MK470.pdf
Availability of ERZ-SF2MK470
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERZ-SF2MK470 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-SF2MK470
Internal Part NumberEIS-ERZ-SF2MK470
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERZ-(C,S)F Series 05/Nov/2010
Standard Package2,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)42V
Varistor Voltage (Typ)47V
Varistor Voltage (Max)52V
Current - Surge125A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts30VAC
Maximum DC Volts38VDC
Energy1.8J
Package / Case2-SMD, J-Lead
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-SF2MK470
Related LinksERZ-SF, ERZ-SF2MK470 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-SF2MK470 Details Description
Related parts for ERZ-SF2MK470
BOX ABS GRAY 5.1"L X 1.6"W datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 48-QFN TO 48-DIP datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 15A W/BLEEDER datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 4POS TIN datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 17-50V 700MA datasheet.pdf