Panasonic Electronic Components ERZ-V07D201
ERZ-V07D201 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V07D201
Brief Description
VARISTOR 185V 1.75KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-V07D201.pdf
Availability of ERZ-V07D201
QUANTITY
ERZ-V07D201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V07D201
Internal Part NumberEIS-ERZ-V07D201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
LED Lighting Components
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge1.75kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy17.5J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V07D201
Related LinksERZ-V, ERZ-V07D201 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V07D201 Details Description
Related parts for ERZ-V07D201
RES 1.5M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.5A 12 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITCH DIP 3POS FLUSH ACT PC MNT datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 10CKT BEIGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf