Panasonic Electronic Components ERZ-VS34C201
ERZ-VS34C201 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-VS34C201
Brief Description
VARISTOR 185V 40KA SQUARE 36MM
Datasheet Download
ERZ-VS34C201.pdf
Availability of ERZ-VS34C201
QUANTITY
ERZ-VS34C201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-VS34C201
Internal Part NumberEIS-ERZ-VS34C201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy-
Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
Mounting TypeScrew Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-VS34C201
Related LinksERZ-VS, ERZ-VS34C201 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-VS34C201 Details Description
Related parts for ERZ-VS34C201
IC REG SWTCHD CAP ADJ 50MA 8MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 12POS STR DUAL .163 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC CTLR PWM CURRENT MODE 10-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 61A 1.05 MOHM datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUS COUPLER 12AWG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 53.6 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf