Easy Braid Co. ES75CH032
ES75CH032 picture photo
Mfg. Part Number
ES75CH032
Brief Description
CHISEL 30 3.20MM
Datasheet Download
ES75CH032.pdf
Availability of ES75CH032
QUANTITY
ES75CH032 Order Process
Ship out your order
Specifications of ES75CH032
Internal Part NumberEIS-ES75CH032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTip Care Progam
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
SeriesES
Tip - TypeSoldering
Tip - Size0.13" W x 0.20" L (3.20mm x 5.00mm)
Tip - ShapeChisel
Temperature Range662°F ~ 748°F (350°C ~ 398°C)
For Use With/Related ProductsEB2000S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ES75CH032
Related LinksES75, ES75CH032 Datasheet, Easy Braid Co. Distributor
ES75CH032 Details Description
Related parts for ES75CH032
IC 12-BIT 500KHZ A/D CONV 8-DIP datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28PLCC datasheet.pdf
CAP 470MF 5.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 11.5OHM 0.25% 0.15W 1206 datasheet.pdf