Sullins Connector Solutions ESA15DTAS
ESA15DTAS picture photo
Mfg. Part Number
ESA15DTAS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
ESA15DTAS.pdf
Availability of ESA15DTAS
QUANTITY
ESA15DTAS Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA15DTAS
Internal Part NumberEIS-ESA15DTAS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA15DTAS
Related LinksESA1, ESA15DTAS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA15DTAS Details Description
Related parts for ESA15DTAS
SWITCH ROLLER DPDT 15A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TEST LEAD 16AWG 5000V RED 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 8A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE ZNET 2.5 1MW U.FL ANT CONN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP 20KVP 3000PF 20% datasheet.pdf