Sullins Connector Solutions ESA50DRMZ-S664
ESA50DRMZ-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ESA50DRMZ-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW
Datasheet Download
ESA50DRMZ-S664.pdf
Availability of ESA50DRMZ-S664
QUANTITY
ESA50DRMZ-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA50DRMZ-S664
Internal Part NumberEIS-ESA50DRMZ-S664
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA50DRMZ-S664
Related LinksESA50DR, ESA50DRMZ-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA50DRMZ-S664 Details Description
Related parts for ESA50DRMZ-S664
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf